Тикет на денот (недела, 30.10.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

И за денес максимално се потрудивме да ви анализираме два натпревари и да ви ги претставиме во форма на тикет на денот. Ова е нашиот предлог.

Лион – Лил – ГГ3+ @ 1.88 во Mozzart

Со победа над Монпеље во последното коло, тимот на Лион успеа да ја прекине лошата серија која има траеше неколку натпревари, но тоа не беше доволно за да им донесе некоја значителна промена во однос на позицијата на табелата. Лил од друга страна е во супер форма, а најдобар доказ за тоа ни се натпреварите од последните пет дуели каде што овој тим има запишано четири победи и само еден пораз. Двете екипи имаат офанзивен пристап, па головите не би требало да изостанат. Типуваме ГГ3+ со квота 1.88 во Mozzart.

Шалке – Фрајбург – 2&2+ @ 2.30 во Bet365

Шалке игра катастрофално досега и оправдано се наоѓа на последната позиција на табелта. Освен тоа, тие во последните пет натпревари имаат запишано исто толку и порази, па тоа јасно укажува дека во тимот владее криза. Овој пат ќе го пречекаат тимот на Фрајбург кој се снаоѓа одлично досега. Во моментов се наоѓаат на горните позиции на табелата и ако продолжат со ова темпо сигурно е дека ќе се замешаат во борбата за некој од европските купови. Ние сметаме дека Фрајбург може да го надигра Шалке и типуваме 2&2+ со квота 2.30 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.32

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*