Тикет на денот (петок, 28.10.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

И овој петок е одличен вовед за богатиот викенд кој ни следи. Натпревари има многу бидејќи се игра ширум Европа, а ова е нашиот предлог тикет за денес.

Генк – Мехелен – 1/1 @ 1.90 во Mozzart

Генк досега го видовме во одлично издание во домашното првенство. Имено, овој тим се наоѓа на лидерската позиција и од 14 натпревари има само два кикса, поточно едно реми и еден пораз, па сосема заслужено е на лидерското место. Мехелен од друга страна е на средината на табелата и после лошата серија резултати конечно врза две последователни победи и се приближи на позициите кои водат во плеј офот за Европа. Ние овде очекуваме доминација на домаќините и предлагаме 1/1 со квота 1.90 во Mozzart.

Карагумрук – Галатасарај – 2&2+ @ 2.15 во Bet365

Карагумрук е на средината на табелата, а овој натпревар го дочекува со одлично расположение откако успеа да запиша две победи во последните два натпревари. Благодарение на тој учинок, тие се оттргнаа од црвената зона, а тоа им е единствен приоритет за оваа година. Од гостите дефинитивно очекувавме многу повеќе во оваа сезона. Тие се на 8-та позиција и немаат победа на последните три дуели, поточно во тој временски рок запишаа две реми и еден пораз. Како и да е, Галатасарај е далеку поквалитетен тим и веруваме дека можат да ги земат трите бода на овој натпревар и да постигнат најмалку 2 погодоци. Типуваме 2&2+ со квота 2.15 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.10

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*