Тикет на денот е-Спорт (28.10.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Петтото коло од CCT Central Europe Series #3 ќе ги даде последните три екипи кои ќе бидат дел од во горниот дел од нокаут-фазата на турнирот.

Havu – Ago – 1 @ 1.72 во Bet365

Три порази во низа во сите натпреварувања, односно два на CCT Central Europe не даваат позитивни очекувања за Ago, иако мора да се признае дека имаа добар старт на турнирот. Havu е целосна спротивност на Ago бидејќи ги загуби првите два меча, но не прифати да биде дел од „губитничката група“, па со два триумфи против SC и Wolfsung се врати во трка за топ-8. Овие екипи досега се сретнале дури 19 пати, при што 10 победи има Ago, а една помалку Havu кој ќе биде наш фаворит денеска и затоа ви предлагаме 1 со квота 1.72 во Bet365.

Ungentium – FTW – 2 @ 1.57 во 22Bet

Ungentium почна со пораз од Tricked (1-2), па две убедливи победи против Onyx и Into The Breach за потоа да добие голем удар од Sinners (0-2). FTW за разлика од нив игра променливо и прво загуби од 9Ine, по што славеше против SC, па беше поразен од Dynamo и на крајот го прегази Enterprise (2-0). Иако не станува збор за тимови кои ќе фигурираат за највисок пласман, сепак нивниот дуел ќе биде интересен да се следи, а наш предлог е 2 со коефициент 1.57 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.70

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*