Зголемени квоти во Bet365 за натпреварот Унион Берлин – Брага

Денес се играат натпреварите од 5-то коло на Лига Европа и конференциската лига, па понудата за обложување е повеќе од фантастична.

Еден од понудените дуели кои ќе се игра во рамките на Лига Европа е натпреварот помеѓу Унион Берлин и Брага.

Домаќините играат фантастично во Бундеслигата и моментално се на првата позиција, додека во Лига Европа и не се снајдоа баш најдобро, па овој натпревар го дочекуваат како трето пласирани. Брага од друга страна имаше одличен старт и запиша две победи, но потоа следуваа два неуспеси односно едно реми и еден пораз.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар нуди зголемени бонус квоти на два типови и тоа:

  • 2/2 коефициент зголемен од 7 на 8
  • 2-1 точен резултат коефициент 7.50 зголемен на 8.50

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*