Тикет на денот е-Спорт (26.10.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Иако сите погледи се насочени кон Лигата на шампиони (ЛШ) овие денови, сепак ниту натпреварите од е-Спорт игрите не ве оставаат, па и денеска ги следиме дуелите од WePlay Academy League Season 6.

Flames Ascent – Apeks Rebels – 1 @ 1.57 во Bet365

Уште ништо не е загубено за Flames Ascent кој има четири победи и пет порази во групата А, додека Apeks Rebels е пред елиминација со шест порази и два триумфи, а се очекува денеска да додаде уште еден неуспех во колекцијата. Flames славеше и на претходните два меча против Apeks кои се одржаа минатата недела, а тоа е доволна причина зошто да се обложиме и да навиваме за момците од Flames. Наш предлог е 1 со коефициент 1.57 во Bet365.

Big Academy – 00Prospects – 2 @ 2.00 во 22Bet

Интересно е тоа што во групата Б е измешана ситуацијата и дури пет тима може да се борат за првата позиција бидејќи ги дели само една победа. Big Academy во моментов е надвор од позициите за нокаут-фазата и се наоѓа на петто место со пет победи и четири порази, па не смее да си дозволи пораз против 00Prospect кој има само еден триумф повеќе и со нов би се искачил на врвот. 00Prospects загуби од Big Academy пред две недели по продолженија, па ова е идеална шанса за одмазда и затоа ние предлагаме 2 со квота 2.00 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3653.14

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*