Тикет на денот е-Спорт (21.10.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Конечно почнуваат вистинските возбудувања на CCT North Europe Series #1 затоа што денеска се играат осминафиналните натпревари и нема простор за калкулации.

K23 – Copenhagen Flames – 2 @ 1.53 во Bet365

К23 доживеа болесн пораз од Sprout на 15 октомври, па речиси една недела подоцна се враќа на турнирите и ќе се обиде да го запре одличниот Copenhagen Flames кој запиша четири победи на последните пет меча во сите конкуренции. Copenhagen Flames нема убави спомени против К23 затоа што ги загуби последните три меѓусебни пресметки, но ситуацијата во моментов е поинаква и ќе сакаат да ја искористат кризата кај ривалот за конечно да му одржат лекција да се одмаздат. Ние предлагаме 2 со квота 1.53 во Bet365.

Fnatic Rising – Dynamo Eclot – 2 @ 1.83 во 22Bet

Fnatic Rising доби два дена пауза за да се рехабилитира по двата болни порази од OG Academy и Mouz NXT, па денеска ќе се обиде конечно да слави на турнирот, иако нема да има воопшто лесен противник. Dynamo Eclot во последно време гази сè пред себе, па така врза три победи по ред и во одлична форма го пречекува Fnatic на турнирот. Овие екипи се сретнаа двапати во претходните месеци, а резултатот е 1-1, но сепак наш предлог за овој дуел е 2 со коефициент 1.83 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.79

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*