Натпревар со традиција (21.10.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:30 во рамките на австриската втора лига се сретнуваат екипите на Ворвартс и Лафинц.

Ворвартс е на 15-то место со вкупно 10 бода и учинок од 2 победи, 4 реми и 6 порази.

Лафинц е на 8-то место и досега имаат освоено 19 бода преку 6 победи, 1 реми и 5 порази.

Овие две екипи кога ќе се сретнат меѓусебе, по традиција победува тимот на Ворвартс, поточно така било на последните седум дуели, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

2 @ 2.05 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*