Тикет на денот е-Спорт (15.10.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска во акција е популарниот турнир во Dota 2, односно The International кој е можеби еден од најпознатите турнири, но сепак ние се решивме за нешто поголеми коефициенти од CCT North Europe Series #1.

9Ine – ex-Titans – 2 @ 1.66 во Bet365

Екипата на 9Ine имаше неочекуван старт на турнирот и пораз најпрво од Tricked со 0-2, а потоа и од IKLA со 1-2, па сега се во незавидна ситуација бидејќи може да испаднат од натпреварувањето, додека ex-Titan исто така загуби двапати, но сепак даде поголем отпор против IntoTheBreach и Bluejays и покажа дека е гладен за победа, која би можеле да ја запишат против 9Ine, а воедно тоа да биде нивна „сламка за спас“. Наш предлог е 2 со коефициент 1.66 во Bet365.

Sangal – Copenhagen Flames – 2 @ 1.72 во 22Bet

Ова ќе биде еден интересен дуел кој ќе ги насочи тимовите, или кон врвот на табелата и следна фаза или кон елиминација. Влогот е голем и за Sangal и за Copenhagen Flames кои на турнирот имаат по една победа и еден пораз. Ако се суди според моменталната форма, тогаш може да се заклучи дека Copenhagen Flames е во подобра форма и има победа во меѓусебниот дуел во април против Sangal, а тоа е доволно за да бидат фаворит во оваа пресметка. Ние предлагаме 2 со квота 1.72 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.85

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*