Натпревар со традиција (15.10.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:00 во рамките на австриската Бундеслига се сретнуваат екипите на Клагенфирт и ЛАСК.

Клагенфирт е на 4-то место со вкупно 17 бода и учинок од 5 победи, 2 реми и 4 порази.

ЛАСК е на 3-то место со 19 бода кои ги имаат освоено преку 5 победи, 4 реми и 2 порази.

Овие две екипи досега играат доста отворено, поточно на последните четири меѓусебни дуели секогаш двата тима успеваат да постигнат погодок, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

ГГ @ 1.58 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*