Бундеслига 10-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Нов викенд и ново коло во Германија. Во најелитната фудбалска лига – Бундеслига ќе се игра 10-то коло каде што ќе имаме многу интересни натпревари. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новото коло во Германија.

Шалке – Хофенхајм – ГГ

Шалке повторно е во проблеми. Тие се дел од црвената зона, а сето тоа е благодарение на трите врзани порази во последните три натпревари, па дефинитивно ако овој тим продолжи со ова темпо ќе се соочи со големи проблеми при опстанокот. Хофенхајм од друга страна имаше супер почеток, но и тие потфрлија во последните три натпревари, поточно во тој временски период запишаа две реми и еден пораз. Овде очекуваме двете екипи да одат на победа и типуваме ГГ со квота 1.56 во Mozzart.

Ајнтрахт Франкфурт – Леверкузен – 3+

Ајнтрахт Франкфурт игра доста променливо во досегашниот тек од сезоната. Имено, овој тим од девет изиграни натпревари собра 14 бода што не е е доволно за да бидат на позициите кои водат во Европа следната сезона. Ако Леверкузен не победеше во последното коло против Шалке, дефинитивно ќе западнеа во огромни проблеми и нивниот опстанок ќе беше доведен во прашање. Како и да е, овде ние очекуваме најмалку три погодоци, а коефициентот за тоа во Bet365 изнесува 1.68.

Штутгарт – Бохум – 0-2

Дуел на очајните Бундеслигаши. Се сретнуваат две екипи од дното на табелата кои играат катастрофално. Штутгат се уште нема победа, но има пет реми зад себе, па затоа има вкупно 5 бода. Бохум запиша само една победа и едно реми, а останатите дуели им се порази, па во моментов се најголемите фаворити за елиминација од елитата. Двете екипи имаат проблем со ефикасноста, па сметаме дека 0-2 гола е најреален тип. Коефициентот за тоа во 22Bet изнесува 2.15.

Вердер – Мајнц – 1

Мора да признаеме дека Вердер одлично се снаоѓа во новата сезона. Тие се на 5-то место со вкупно 15 бода, а може да кажеме дека се и во добра форма во последно време со оглед на тоа што на последните пет дуели запишаа три победи, едно реми и еден пораз. Мајнц од друга страна делува како да е во криза. Тие немаат победа на последните четири дуели, а извесно е дека и сега ќе земат три бода. Вердер е благ фаворит, па очекуваме да земат три бода на овој дуел. Коефициентот за 1 во 20Bet изнесува 2.37.

Волфсбург – Менхенгладбах – ГГ

Ниту Волфсбург не се покажа во некое посебно издание овој пат. Тие иако се со амбиции за Европа, големо е прашањето дали ќе стигнат до тоа со оглед што се наоѓаат на втората половина од табелата. Менхенгладбах влегува во овој натпревар со супер расположение бидејќи запиша победа на последниот натпревар против Келн со високи 5-2. Веруваме дека и на овој натпревар двете екипи ќе бидат ефикасни, па затоа ви предлагаме ГГ со квота 1.55 во Mozzart.

Лајпциг – Херта – 1

Лајпциг го видовме во одлично издание во Лигата на шампиони. Таму ја имаат втората позиција и се на чекор до пласман во нокаут фазата, а со тоа ќе ја исполнат и својата цел. Нешто послабо играат во Бундеслига, но рано е да им пресудиме. Екипата од Берлин од друга страна е во реми серија, поточно на последните четири дуели врзаа четири реми, а досега имаат собрано само 8 бода што е навистина премалку. Овде веруваме дека домаќините ќе ги надиграат и типуваме 1 со квота 1.40 во Bet365.

Келн – Аугсбург – 1

Јарците дефинитивно играат непредвидливо оваа сезона и како за пример ќе ги земеме последните два натпревари. Тие успеаа да го победат Дортмунд и покрај тоа што имаа негатива од 0-1, а потоа беа поразени од Менхенгладбах кој е значително послаб тим. Аугсбург после три победи, запиша едно реми во последното коло и тоа на домашен терен против Волфсбург. Веруваме дека Келн ќе направи се за да г иземе трите бода на овој натпревар, а ние предлагаме да изиграте 1 со квота 1.70 во 22Bet.

Унион Берлин – Дортмунд – 2

Дефинитивно фановите на Унион Берлин можат да бидат презадоволни од досегашното издание на овој тим во Бундеслигата. Имено, тимот на Унион Берлин е на првата позиција со два бода предност во однос на второпласираниот Фрајбург, но прашањето е колку можат да издржат на таа позиција. Дортмунд од друга игра солидно, но не е тоа доволно за да бидат на врвот на табелата. Веруваме дека овде гостите ќе ги земат трите бода и типуваме 2 со квота 2.38 во 20Bet.

Баерн – Фрајбург – 1&3+

Колото се затвора со натпреварот помеѓу Баерн Минхен и Фрајбург. Фрајбург после девет кола е на втората позиција има два бода повеќе од Баварците. Меѓутоа, Баерн сега почнува да игра како што сме навикнати да го гледаме. Фрајбург ретко губи и без пораз се на 11 натпревари, но сега не се знае дали ќе останат непоразени и на овој натпревар. Ние предност даваме на Баварците и типуваме 1&3+ со квота 1.62 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*