Тикет на денот е-Спорт (08.10.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Intel Extreme Masters Road to Rio 2022: European RMR B и денеска ќе биде главен во нашиот тикет од е-Спортот, а се играат натпреварите од четвртото коло по кое ќе бидеме чекор поблиску до конечниот пласман на тимовите на табелата.

K23 – Monte – 1 @ 1.80 во 22Bet

K23 игра променливо на турнирот, па по поразот од Falcons во воведното коло (9-16) следеше тесен триумф против Heet, но потоа уште еден неуспех против Mouz и сега е во незавидна позиција. Ништо подобар не е ниту Monte, кој освен убедливата победа против Saw (16-3) запиша и два порази од Outsiders и Vitality. Овие екипи досега немаат одиграно ниту еден меѓусебен меч, но со оглед на поголемото искуство на K23, ние ќе ви предложиме 1 со квота 1.80 во 22Bet.

Team Falcons – Heet – 1 @ 1.83 во Bet365

Falcons почна на најдобар можен начин со триумф против K23 и така најави борба за подобрата половина од табелата, но потоа надежта им ја урнаа Ence и OG., па сега се во ситуација каде што мора да победат ако не сакаат да испаднат од турнирот. Falcons против себе го имаат Heet, кој некако се спаси од елиминација вчера со победата од 2-1 против Heet, но нивниот пораз од K23 доволно зборува за тоа кој ќе биде фаворит во оваа пресметка. Наш предлог е 1 со коефициент 1.83 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.29

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*