Тикет на денот е-Спорт (01.10.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

И денеска во тикетот од е-Спортот ги следиме натпреварите од ESL Pro League, каде што се играат полуфиналните дуели и конечно доаѓаме до самиот крај на турнирот.

Cloud9 – Team Liquid – 1 @ 1.44 во Bet365

Патот до полуфинале не беше воопшто лесен за овие две екипи, иако низ поголем пекол мораше да помине Team Liquid, кој некако ја преживеа групната фаза, по што мораше да слави во нокаут-фазата против Fnatic (2-1) и Mouz (2-0), додека Cloud9 го освои првото место во групата, па во плејофот славеше со 2-1 против одличниот Faze Clan. Овие тимови се судрија веќе еднаш во групата Д, а тогаш славеше Team Liquid со 2-0. Иако ова е навистина интересен резултат, сепак Cloud9 е најголем фаворит за освојување на турнирот и сигурно ќе сака да се одмазди за поразот од групната фаза, па затоа наш предлог е 1 со коефициент 1.44 во Bet365.

G2 Esports – Team Vitality – 1 @ 1.66 во 22Bet

G2 Esports го изненади Natus Vincere во претходното коло, иако не беше фаворит во средбата, па дојде на чекор до посакуваното финале за кое ќе се бори против Team Vitality кој го декласира Outsiders и така ја потврди доминацијата на турнирот. Двете екипи се во одлична форма со по шест победи на последните шест меча на турнирот и дефинитивно само нијанси ќе го решаваат победникот во овој дуел. Во секој случај, ние веруваме дека G2 ќе го оствари зацртаниот план и ќе обезбеди финале, па затоа ви предлагаме 1 со квота 1.66 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.39

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*