Натпревар со традиција (01.10.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:00 во рамките на италијанската Серија А се сретнуваат екипите на Наполи и Торино.

Наполи е на 1-то место со вкупно 17 бода и учинок од 5 победи, 2 реми и 0 порази.

Торино е на 9-та позиција со вкупно 10 бода кои ги имаат освоено преку 3 победи, 1 реми и 3 порази.

Овие две екипи во изминатите четири меѓусебни дуели  играат доста неефикасно, поточно на сите тие натпревари не се постигнуваат повеќе од два погодоци, па ако и денес продолжат со исто темпо ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

0-2 гола @ 2.05 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*