Тикет на денот (сабота, 24.09.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денешната понуда е очајна во однос на таа од претходниот викенд и воглавно за денес ги имаме натпреварите од лигата на нации, како и дел од англиските ниски лиги. Ние се потрудивме да издвоиме супер дабл и да ви го претставиме во форма на тикет на денот.

Шпанија – Швајцарија – 1/1 @ 2.20 во Mozzart

Шпанците иако започнаа лошо, поточно со реми во првите две кола во новата сезоната од Лигата на нации, тие успеаа да ја исправат грешката во последните два дуели и запишаа две победи. Со  тој учинок сега се наоѓаат на првото место и имаат еден бод предност во однос на Португалија. Швајцарија од друга страна има три порази и една победа, па во моментов заедно со Чешка се најголеми фаворити за преселба во Лигата Б. Шпанците на домашен терен играат одлично, па веруваме дека ќе ја искористат можноста да запишат лесна победа на овој натпревар. Типувамe 1/1 со квота 2.20 во Mozzart.

Баиа – Операрио – 1/1 @ 2.05 во Bet365

Бразилската Серија Б веќе влегува во завршница и стигнаа до 31-та рунда. Како што стојат работите, ќе има голема борба за пласман во Серија А бидејќи конкуренцијата е голема. Тимот на Баиа има големи шанси за да го оствари тој успех и веруваме дека нема да ја прокоцкаат солидната предност која ја имаат во моментов. Операрио за жал ќе мора да се пресели во понизок ранг, но мора да напомнеме дека тоа се уште не е дефинитивно. Овде гостите нема што да бараат, а домаќините веруваме дека ќе победат уште во првото полувреме. Типуваме 1/1 со квота 2.05 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.51

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*