Тикет на денот е-Спорт (24.09.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Веќе два патници се познати во нокаут-фазата на CCT Central Europe Series #2, а денеска ќе добиеме уште три тима кои ќе играат во плејофот.

K23 – Honoris – 1 @ 1.44 во Bet365

K23 го почна турнирот со пораз од eSuba со 0-2, но потоа славеше против Big Academy и For The Win, па сега има треба уште една победа за да се пласираат во следното коло. Нивни ривал ќе биде незгодниот Honoris кој славеше против ex-Skade и Apeks, но во меѓувреме по тешка битка загуби од Bluejays. Ова воедно ќе биде и трета пресметка меѓу тимовите, откако првите два ги доби K23, па ќе имаме што да гледаме. Наш предлог е 1 со коефициент 1.44 во Bet365.

eSuba – Into The Breach – 1 @ 2.25 во 22Bet

ESuba досега двапати му одржа лекција на Into The Breach со по 2-1, а денешната трета пресметка има поголем влог затоа што победникот ќе игра директно во нокаут-фазата, додека поразениот оди на поправен испит. eSuba има четири победи на претходните пет дуели во сите конкуренции, а тоа е уште една предност во денешниот меч против Into The Breach кој во тој период славеше само еднаш. Ние предлагаме 1 со квота 2.25 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.24

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*