Традицијата вели ќе има малку голови

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Вечерва на полноќ во аргентинското првенство силите ќе ги одмерат Росарио и Естудиантес.

Росарио моментално се наоѓа на 18-то место на табелата после 18 одиграни кола, додека Естудиантес е на 13-то место со пет бода повеќе.

Интересно за овие два тима е што играат натпревари со малку голови. Така на натпреварите на Росарио само еднаш на последните пет меча паднаа повеќе од два гола.

Што се однесува до Естудиантес тие се експерти за натпревари со малку голови, па на последните 10 меча не падна повеќе од еден гол.

Наш предлог:

0-2г @ 1.55 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*