Тикет на денот е-Спорт (31.08.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

По кратка пауза повторно ни доаѓаат натпреварите од ESEA Advanced Season 42, а во нашиот тикет ви нудиме два меча кои почнуваат од 17 часот.

Avangar – SC eSports – 1 @ 1.57 во Bet365

Avangar со четири победи и два порази се наоѓа на 14. позиција, односно во нивниот посакуван дел од табелата затоа што имаат високи амбиции на турниров, додека нивниот противник е далеку зад очекувањата, па со два триумфи и два порази се наоѓа дури на 46. место. Овие тимови го играат првиот меѓусебен дуел, а ние очекуваме славје за Avangar кој сигурно ќе се обиде да ја искористи резултатската криза на SC, кој губи веќе два меча по ред. Ние предлагаме 1 со квота 1.57 во Bet365.

Masonic – Partizan Esports – 1 @ 1.50 во 22Bet

Masonic е во мини-серија од две победи на ESEA Advanced, па со право ја има фаворитската улога против Partizan, кој е релативно нова екипа, меѓутоа оствари висока победа на стартот против NASR. Амбициите на двата тима се да завршат во топ-32, иако на турнирот настапуваат дури 102 екипи. Мисијата нема да биде лесна затоа што конкуренцијата е голема, но сепак е блиску до врвот и само еден триумф им треба за да скокнат до второ место, па затоа наш предлог е 1 со коефициент 1.50 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.35

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*