Тикет на денот (среда, 31.08.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес имаме фантастичнаа понуда. Причина за тоа се вонредните кола во некои лиги, односно во три од најјаките пет. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Вест Хем – Тотенхем – 2 @ 2.03 во Mozzart

Мораме да признаеме дека типот на конечен исход на овој натпревар е голем ризик, но не можеме да го занемариме фактот дека Тотенхем тргна по титулата. Спарсите играат одлично од почетокот на сезоната и не така како пред неколку години, но намерата им е јасна на секој натпревар. Вест Хем стартуваше со три порази од кои два на домашен терен. Порвиот триумф го запишаа на гостувањето во Брмингем против Астон Вила во неделата. Овде сметаме дека Тотенхем имаат поголеми шанси и типуваме 2 со квота 2.03 во Mozzart.

Антверп – Ројал Унион – 1 @ 2.70 во Bet365

Во Антверпен се игра заостанат натпревар од 5-то коло на Жупиле лигата. Антверпен и Ројал Унион имаа европски обврски и не се снајдоа баш најдобро. Во актуелната сезона Антверп игра фантастично и единствен тим со 100% учинок барем досега бидејќи од пети изиграни натпревари запишаа пет победи. Ројал Унион од друга страна и тие се на горниот дел на табелата, но откако е започната сезоната еднаш беа поразени и еднаш ремизираа. Големо е прашањето колку Антверп може да го издржи овој притисок, но сметаме дека овде ќе успеат да земат три бода. Типуваме 1 со квота 2.70 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.48

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*