Тикет на денот е-Спорт (16.08.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Вчера беа одиграни по два меча од страна на сите екипи, па малку е појасна ситуацијата за тоа кои екипи се фаворити за место во четвртфиналето на Six Berlin Major 2022.

XSET – Rogue – 2 @ 1.57 во Bet365

XSET досега одигра три меча вкупно, па со две победи и еден пораз се наоѓа на втората позиција веднаш зад Rogue кој е нивни денешен ривал и има шест бода по два одиграни меча, па затоа ја носи фаворитската улога во натпреваров. Овие екипи одиграа само еден меѓусебен меч досега, и тоа вчера кој му припадна на Rogue со 7-4, а очекуваме нова победа за нив и денеска, со што би го обезбедиле местото во четвртфинале. Наш предлог е 2 со коефициент 1.57 во Bet365.

G2 Esports – Soniqs – 1 @ 1.66 во 22Bet

Во групата Б е речиси сè јасно бидејќи Faze е прв со шест бода, по што следи G2 со пет бодови поради една чиста победа и една по продолженија (8-6) и тоа остварена против денешниот ривал Soniqs. Ова всушност е реванш меѓу екипите, по кој ќе стане јасно дали Soniqs може да се надева на изненадување или не. Сепак, ние сметаме дека тука ќе биде крајот за нив бидејќи им се потребни две победи до крај, а тоа е речиси невозможно со оглед на фактот дека FaZe е главен фаворит за првата позиција. Ние предлагаме 1 со квота 1.66 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.60

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*