Бундеслига 1-во коло: Најава, анализа и предлог типови

Пред нас е новото германско првенство. Во популарната Бундеслига веќе полна деценија пехарот не се менува и стои во витрните на Баерн Минхен. И овој пат Баварците се први фаворити, но дефинитивно нема да биде лесно овој пат. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за првото коло во Бундеслигата.

Ајнтрахт – Баерн – ГГ4+

Правилото во Германија е претходниот шампион да ја отвора новата сезона. Таа привилегија веќе цела деценија ја има Баерн Минхен, а овој пат на премиерниот дуел ќе играат во Франкфурт кој минатата сезона донесе европски трофеј. Благодарение на триумфот во Лига Европа, сега тие ќе дебитираат и во ЛШ. Баерн повеќе во тимот го нема Левандовски, но него би требало да го замени Садио Мане. Баерн веќе освои еден трофеј и тоа во германскиот Супер куп успеа да го победи Лајпциг. Овде очекуваме ефикасен дуел и типуваме ГГ4+ со квота 2.12 во Mozzart.

Аугсбург – Фрајбург – 2

Секоја сезона познавачите на фудбалот го преселуваат Аугсбург во Цвајт, но тие со помали или поголеми проблеми успеваат да останат во Бундеслигата. Ова лето немаше многу турболенции во Агусбург, а најголемо појачување им е Елведин Демировиќ кој дојде од Фрајбург. Гостите останаа без двајца важни играчи и тоа споменатиот Демировиќ, но и Слотербек кој замина во Дортмунд. Фрајбург направи голем чекор минатата сезона и играше во финалето во ДФБ купот, а го освои и шестото место, па ќе игра во квалификациите за Лига Европа. Ние овде предлагаме да изиграте 2 со квота 2.30 во Bet365.

Менхенгладбах – Хофенхајм – Х

Борусија дефинитивно потфрли во минатата сезона и од екипа која играше во ЛШ, на крај завршија дури на 10-то место. Со тренерот Ади Хитер не е продолжена соработката, па него го наследи на клупата Даниел Фарке кој беше дел од екипата на Норвич во Англија. Хофенхајм во новата сезона влегува со нов тренер, а тоа е Андре Брајтенрајтер кој стигна наместото на Хенес. Менхенгладбах славеше убедливо на последниот меѓусебен дуел, но сега ние очекуваме реми и типуваме Х со квота 3.95 во 22Bet.

Бохум – Мајнц – ГГ

Минатата сезона Мајнц заврши на 8-то место и пред се поради одлично изиграниот втор дел во првенството. Пласманот во Европа им побегна за едно место, сепак генералниот впчеаток се оцени како одличен. Бохум направи две големи „чуда“ и тоа едното се случи откако лесно се преселија од Цвајт во Бундеслига, а другото беше лесниот опстанок во германската елита. Ние решивме да го избегнеме конечниот исход на овој натпревар и типуваме ГГ со квота 1.74 во 20Bet.

Унион Берлин – Херта – 1

Одма на почетокот на новата сезона ќе гледаме берлинско градско дерби. Малку недостигаше да го нема оваа сезона бидејќи Херта обезбеди опстанок во баражот против Хамбургер. Во Херта нема многу промени, а управата не сака да им се повтори минатата сезона. Унион Берлин стана стабилен прволигаш и тим кој веќе втора сезона последователно избори пласман во европските купови. Предност на овој дуел даваме на Унион Берлин и типуваме 1 со квота 1.90 во Mozzart.

Волфсбург – Вердер – 1

Новиот стратег на Волците е Нико Коваќ кој со Ајнтрахт направи голема работа пред неколку сезони. Двајца стандардни играчи го напуштија градот на автомобилите, Брукс и Слагер, но сепак очекуваме да бидат јаки со оглед на тоа што стигнаа доста квалитетни фудбалри. Вердер играше фантастично во втората половина од минатата сезона и еве ги повторно во елитата, па основната цел за оваа сезона е да обезбедат само навремен опстанок. Сепак Волфсбург се издвојува како поквалитетен тим и наш предлог е 1 со квота 1.93 во Bet365.

Дортмунд – Леверкузен – ГГ4+

Борусија ја започнува новата ера, ера без најдобриот стрелец и играч, Ерлинг Халанд. Меѓутоа играше Дортмунд добро и пред доаѓањето на Халанд, па не се сомневаме дека ќе го „преболат“ заминувањето на фантастичниот Норвежанец. Леверкузен имаше голем неуспех во ДФБ купот и запиша пораз од Елверсберг кој е дел од третата лига. Сепак овде мотивот е голем и на едните и на другите, па очекуваме натпревар полн со притисок. Наш предлог е ГГ4+ со квота 2.09 во 22Bet.

Штутгарт – Лајпциг – Т22+

Лајпциг успеа да го земе првиот трофеј во историјата минатата сезона. Тие триумфираа во ДФБ купот, а шанса за втор трофеј имаа и само неколку дена претходно, но беа поразени во Супер купот на фантастичен натпревар против Баерн Минхен. Штутгарт од друга страна запиша минимална победа во купот, а пред тоа запишаа и имрепсивни резултати во контролните натпревари. Ние овде типуваме Т22+ со квота 1.73 во 20Bet.

Келн – Шалке – ГГ

Колото се затвора со соседискиот дуел во Келн каде што после една година пауза ќе гостува Шалке. Шалке успешно ја преброди сезоната во Цвајт и експресно се врати во елитата каде што искрено и припаѓа. Келнц се пласираа во конференциската Лига, а тренерот одлучи да донеси неколку искусни играчи. Наш предлог за овој натпревар е ГГ со квота 1.58 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*