Тикет на денот (Четврток, 14.07.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес има богата програма за обложување, а ние ќе ви помогнеме во изборот со одличен дабл тикет.

Клифтонвил – Стреда 2, 2+ @ 2.70 во Mozzart

Клифтонвил има добар резултат од првиот дуел во Словачка, каде загуби со 2:1, па сега ќе им биде потребна само победа со еден гол разлика. Меѓутоа тимот од Словачка е многу поквалитетен, а има и поголемо исуство во вакви натпреварувања. Со оглед на фактот што домаќините играат отворено и нема што да загубат веруваме дека ќе има многу голови и дека ќе победи гостинот. Нашиот предлог е 2 и 2+ со коефициент 2.70 во Mozzart.

СЈК – Флора 2 @ 2.50 во Bet365

Тимот од Финска донесе активен резултат од првиот меч, во Естонија загуби со 1:0. Меѓутоа СЈК е во лоша форма и во првенството, па тешко дека ќе може да ја надомести негативата. Флора е поквалитетен тим и има предност од првиот дел. Веруваме дека СЈК ќе мора да тргне на се или ништо, а Флора ќе успее да го искористи тоа преку контранапади и да дојде до уште една победа. Нашиот предлог е Тип 2  коефицинет 2.50 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*