Тикет на денот е-Спорт (02.07.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Elisa Invitational 2022 Spring влезе во самата завршница, па така денеска се играат двата полуфинални меча, по што ќе видиме кои две екипи ќе се борат за трофејот. Турнирот веќе ни понуди неколку изненадувања, а еден тим се издвојува и тоа е ex-Mad Lions.

Ex-Mad Lions – Heet – 1 @ 1.72 во Bet365

Не може да кажеме дека некој не си го заслужил местото во полуфинале затоа што двете екипи минаа низ пекол, но ги оправдаа очекувањата и сега дојде време кога еден од нив мора да биде елимиран. Овие тимови се судрија еднаш пред еден месец, а тогаш по голема битка победи Heet со 2-1, но сепак овој пат ситуацијата е поразлична затоа што ex-Mad Lions влезе во одлична форма и гази буквално сè пред себе. Наш предлог е 1 со коефициент 1.72 во Bet365.

Bad News eagles – Sinners – 1 @ 1.33 во 22Bet

Уште еден интересен меч, а според нас финалист ќе биде Bad News Eagles поради тоа што едноставно го најде лекот за чешката екипа и веќе двапати по ред ја совлада. Sinners беше немоќен во март и април и загуби со 0-2 и 1-2, иако сега ќе се обиде да бара одмазда. Без сомнеж ќе биде интересен меч затоа што станува збор за два квалитетни состави кои знаат да блеснат кога е најмногу потребно. Едно е сигурно, а тоа е дека ќе уживате додека го гледате натпреварот, додека ние ќе ви понудиме 1 со квота 1.33 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.28

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*