Квота 3.30: Традицијата е на страна на гостите!

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на ирската Премиер дивизија се сретнуваат екипите на Слајго Роверс и Шелбурн.

Слајго досега има освоено 29 бода преку 7 победи, 8 реми и 6 порази.

Шелбурн е за нијанса полошо пласиран и во изминатите 20 кола тие собраа 25 бода. Нивниот досегашен учинок е 7 победи, 4 реми и 9 порази.

На последните три меѓусебни дуели, секогаш како победник се издвојува тимот на Шелбурн, па ако и денес ја продолжат таа традиција ќе наплатиме дефинитивно квота која не е за потценување.

Наш предлог:

2 @ 3.30 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*