Тикет на денот е-Спорт (30.06.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Продолжуваме стандардно со тикетите од е-Спортот, а нема ниту овој пат да ве разочараме со натпреварите од CS:GO, односно четвртфиналето на Elisa Invitational 2022 Spring.

Bad News Eagles – Team Finest – 1 @ 1.72 во Bet365

Ќе биде жестока пресметката за пласман во полуфинале на турнирот, а албанскиот тим Bad News Eagles може да се пофали со солидни настапи во последно време, откако славеше на три од последните пет меча. Finest не треба воопшто да се потцени затоа што во претходното коло го растури Enterprise со 2-0, иако никој не очекуваше толку лесна победа за шведската екипа. Наш предлог е 1 со квота 1.72 во Bet365.

Heet – Masonic – 2 @ 2.62 во 22Bet

Heet влезе во криза, па така има два порази по ред, иако претходно беше незапирлив, па тоа не е добра увертира за денешниот меч во кој Masonicвлегува со три победи по ред, откако ги совлада Pact, Skade и Urgentum. Ова е уште едно дерби кое ќе ни понуди интересни моменти, но според нас место во полуфиналето ќе заработи Masonic. Ние предлагаме 2 со коефициент 2.62 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.50

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*