Тикет на денот е-Спорт (08.06.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Valorant е уште една популарна видео-игра, која има над 12 милиони активни играчи, па денеска како за промена ќе ви понудиме два меча од VALORANT Regional Leagues 2022 Spain: Rising Stage 2.

Rebels Gaming – Team Heretics – 1 @ 1.50 во 22Bet

Rebels Gaming имаа многу добар почеток на турнирот, но во последно време се во лоша серија и имаат само две победи на последните пет средби, додека нивниот ривал Heretics запиша дури четири триумфи во истиот период на VRL 2022 Spain. Ова е одличен дуел меѓу екипи кои треба да си ги расчистат сметките, а Rebels очигледно знае како да игра против Heretics и тоа двапати го покажа во меѓусебните средби, кога славеше со убедливи 13-3 и 13-6, па се надеваат на уште една победа во таборот на португалскиот тим. Ние предлагаме 1 со коефициент 1.50 во 22Bet.

KOI – Real Betis – 1 @ 1.66 во Bet365

Ова се двете најлоши екипи во досегашниот дел од турнирот и речиси јасно е дека нема што да бараат во втората фаза од натпреварувањето, па пресметката ќе биде само за бегство од дното. Во моментов и двата тима имаат по две победи и дури 11 порази, а тоа доволно зборува за нивниот квалитет. Сепак, денеска ќе победи еден од „полошите“, а поголеми шанси за такво нешто има шведски KOI, кој славеше и пред три недели со 13-6. Наш предлог е 1 со квота 1.66 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.49

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*