Зголемени коефициенти во Bet365 за натпреварот Германија – Англија

Продолжува натпреварувањето насловено како Лига на нации, па секојдневно имаме натпревари каде што се борат репрезентациите од светот.

Еден од поинтересните дуели закажан за вечерва е натпреварот помеѓу Германија и Англија кој ќе се изигра во рамките на второто коло од ова натпреварување.

Во првото коло селекцијата на Германија изигра реми против Италија, додека Англичаните беа поразени од Унгарија.

За овој натпревар Bet365 нуди зголемени квоти на два типови и тоа:

  • 1/1 со квота 3.75 зголемена од 3.50
  • Точен резултат 1-2 коефициент зголемен од 12 на 15

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*