Тикет на денот (вторник, 07.06.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Лигата на нации продолжува без прекин, а фудбалерите се сигурно уморни после напорната сезона, па поради тоа се забележуваат и доста неочекувани резултати. Наше е да се обидеме да ја направиме вистинската комбинација.

УАЕ – Австралија – 2&0-3 @ 2.15 во Mozzart

Во Ал Рајан ќе се игра дуел од баражот за пласман на Мундијалот каде што ќе се сретнат двете селекции кои го презедоа третото место во својата група во азиските квалификации. Да бидеме искрени, Австралија непријатно ја изненади фудбалската јавност со тоа што не успеа директно да се пласира на СП. УАЕ немаа реални шанси против Иран и Јужна Кореја, па водеа битка со Ирак за третата позиција во влезот за бараж. Гледанот од тој агол тие се задоволни, но нивните амбиции не завршуваат тука. Наш предлог за овој натпревар е 2&0-3 гола со квота 2.15 во Mozzart.

Фарски Острови – Луксембург – Х2&0-2 гола @ 1.95 во Bet365

Луксембург одлично ја започна лигата на нации и ги донесоа сите три бода од гостувањето кај Литванија. Во оваа група од дивизија Ц, најголем фаворит е Турција. Луксембург во квалификациите за Мундијалот немаше шанси во групата со Србија и Португалија, но затоа успеа да победи во Република Ирска во Даблин. Селекцијата на Фарски Острови доживеа убедлив пораз во Турција во првиот натпревар и тешко е да се очекува дека ќе се борат за првото место во групата. Искрено сметаме дека гостите нема да бидат поразени и типуваме Х2&0-2 гола со квота 1.95 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.20

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*