Тикет на денот е-Спорт (06.06.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска на репертоар ни е уште едно коло од групната фаза во WePlay Academy League Season 4, а место во нокаут-фазата досега обезбедија Mouz NXT и Fnatic Rising, а уште неколку тимови тоа може да го направат набрзо.

OG Academy – Spirit Academy – 2 @ 2.25 во Bet365

Дерби на дното во групата А, при што поразениот би можел полека да се збогува со настапот во плејофот, додека победникот ќе направи чекор напред кон место меѓу најдобрите. Овие екипи одиграа само еден меѓусебен натпревар досега, а на него беа забележани одлични акции и квалитет на двете страни, но по долга и мачна борба славеше Spirit Academy со 22-19. Ние очекуваме нова победа за нив во овој дуел, иако сè може да се случи со оглед на тоа дека и двата тима знаат да изненадат во одредени моменти, па тука пресудна ќе биде и мапата на која се игра. Сепак, наш предлог е 2 со коефициент 2.25 во Bet365.

Natus Vincere Junior – Young Ninjas – 2 @ 1.72 во 22Bet

Иако многумина би кажале дека е време за одмазда на Navi Junior, кој го загуби меѓусебниот дуел пред една недела со 12-16, сепак такво нешто да се случи е малку веројатно бидејќи тоа ништо не би сменило во нивниот пласман во групата Б, откако ги загубија сите шанси за место во нокаут-фазата. Young Ninjas е наш фаворит во оваа пресметка, а нивното место во следната фаза е веќе загарантирано, па само е прашање дали ќе заиграат директно во четвртфиналето или ќе треба да играат преку плеј-ин колото. Ние предлагаме 2 со квота 1.72 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.87

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*