Тикет на денот (понеделник, 06.06.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Во тек е второто коло од лигата на Нации, па и денешниот тикет ќе биде посветен на тоа натпреварување. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Австрија – Данска – ГГ3+ @ 2.55 во Mozzart

Овие две селекции го одбележаа првото коло во Лигата на нации. Австрија ја победи Хрватска во Осијек со 3-0 и тоа не е воопшто за потценување, а мора да признаеме дека тој резултат го остварија сосема заслужено. Данскa од друга страна успеа да ја победи селекцијата на Франција, но тоа не е кој знае каква сензација со оглед на тоа што Данците имаа одлично издание на европското првенство, а доминираа и во својата група во квалификациите за Мундијалот. Овде очекуваме голеада , па затоа решивме да типуваме ГГ3+ со квота 2.55 во Mozzart.

Исланд – Албанија – 1Х&0-2 @ 2.05 во Bet365

Исланд започна со реми во Лигата на нации на гостувањето во Израел. Во оваа група играа само три репрезентции со оглед на тоа што Русите се елиминирани, па затоа Албанците беа слободни во првото коло. Гостите изиграа два пријателски дуели и од Шпанците изгубија со резултат 2-1, додека против Грузија изиграа без голови. Во оваа група сите три селекции имаат амбиции за првото место, бидејќи таа позиција ќе им овозможи пласман во баражот за наредното европско. Наш предлог за овој натпревар е 1Х&0-2 гола со квота 2.05 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.23

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*