Tикет на денот (недела, 05.06.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Неделата е секогаш одличен ден за да изиграме тикет во обложувалница. Ние со нашата комбинација се надеваме дека ќе ви помогнеме при изборот. Ова е нашиот предлог.

Чешка – Шпанија – 2/2 @ 2.60 во Mozzart

Чешка во првото коло од новото издание на Лигата на нации запиша победа против селекцијата на Швајцарија и на овој натпревар влегуваат со одлично расположение бидејќи трите бода кои ги зедоа не се воопшто за потценување. Шпанците од друга страна ремизираа против Португалија со резултат 1:1 и покрај тоа што имаа водство на натпреварот се до 82-та минута. Како и да е, веруваме дека Шпанија на овој натпревар нема да се коцка и ќе ги земе трите бода без поголеми проблеми. Типуваме 2/2 со квота 2.60 во Mozzart.

Бугарија – Грузија – Х2 @ 1.62 во Bet365

Бугарија во првиот натпревар од новото издание на Лига на нации не прикажа некоја посебна игра, а и воопшто оваа селекција игра многу слабо во последно време. Тие сепак и покрај слабата координација успеаа да земат бод на натпреварот против Македонија. Грузија очекувано ја надигра селекцијата на Гибралтар со 4:0 и ги зеде првите три бода за оваа сезона, па во моментов се наоѓаат на лидерското место. Овде очекуваме Грузија да не бидат поразени и типуваме Х2 со квота 1.62 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.21

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*