Неефикасноста денес се плаќа со квота 2.30!

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:00 во рамките на шведската Дивизија 1 се сретнуваат екипите на Сандвикен и Гефле.

Сандвикен е на лидерската позиција со вкупно 23 бода и учинок од 7 победи, 2 реми и 1 пораз.

Гефле е на 4-то место и досега имаат освоено 19 бода преку 6 победи, 1 реми и 3 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста неефикасно, поточно на тие натпревари никогаш не се постигнати повеќе од 2 погодоци по натпревар, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

0-2 гола @ 2.30 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*