Тикет на денот е-Спорт (02.06.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Нема повеќе непоразени тимови на WePlay Academy League Season 4, па набрзо ги очекуваме и патниците во нокаут-фазата.

Spirit Academy – 00Prospects – 1 @ 2.10 во Bet365

Spirit Academy беше непријатно изненаден во претходниот меѓусебен меч, кој го загуби со 14-16 од 00Prospects, па така направи чекор назад во битката за плејофот. Spirit Academy во моментов е во серија од три победи по ред и затоа влегува како мал фаворит во оваа средба бидејќи 00Prospects запиша три порази во серија. Желбата за одмазда е голема, а наш предлог е 1 со коефициент 2.10 во Bet365.

Fnatic Rising – OG Academy – 1 @ 1.83 во 22Bet

Денешното дерби ќе се игра меѓу две екипи кои имаат по пет победи и три порази во првите осум кола, а сè уште имаат можност за првата позиција, иако Mouz NXT е во подобра форма од нив. Овие тимови го играат вториот меѓусебен дуел, а тие што го гледаа првиот кој му припадна на Fnatic знаат какви возбудувања имаше на него. Ништо помалку не се очекува ниту денеска, а поради подобриот квалитет на Fnatic, ние предлагаме 1 со квота 1.83 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.84

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*