Традицијата „вели“ мал број погодоци!

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:00 во рамките на албанската Супер лига – плеј оф финале се сретнуваат екипите на Игнациа и Кораби Пешкопи.

Игнациа во последните пет натпревари запиша четири порази и само едно реми, па во овој дуел влегуваат со доста лошо расположение.

Кораби Пешкопи има подобар учинок, поточно во истиот временски период запишаа четири победи и само еден пораз.

Овие две екипи во историјата досега се имаат сретнато вкупно четири пати и на сите тие дуели се постигнуваат по најмногу два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме солидна квота.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.72 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*