Тикет на денот (недела, 29.05.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

И денешниот ден е солиден со понуда за кладење. Ние решивме да издвоиме супер дабл и да ви го претставиме во форма на тикет на денот.

Ден Хаг – Ексцелзиор – ГГ3+ @ 2.10 во Mozzart

Дефинитивно голема битка ќе се води во Холандија. Се сретнуваат екипите на Ден Хаг и Ексцелзиор во рамките на финалето од баражот и победникот од овој дуел ќе има можност следната сезона да биде дел од елитата. Гостите првенството го завршија на 6-та позиција, додека домаќините беа подобро пласирани и завршија на 4-то место. Во првиот финален меѓусебен дуел изиграа реми со резултат 1-1, а мора да признаеме дека и двете екипи се слични по квалитет, па затоа решивме да го избегнеме конечниот исход. Наш предлог е ГГ3+ со квота 2.10 во Mozzart.

Леикнир – Бреидаблик – 4+ @ 2.40 во Bet365

Тимот на Леикнир е на 12-то место и во новата сезона се уште немаат запишано победа, поточно од 7 изиграни натпревари успеаа да соберат само три бода преку три реми, а останатите четири натпревари им се запишани како порази. Гостите се единствениот тим со 100% учинок во Исланд досега е тимот на Бреидаблик. Тие од 7 изиграни кола запишаа 7 победи и на тој начин во моментов се најголеми фаворити за освојување на титулата на островот. Иако гостите се во улога на фаворит, ние овде очекуваме ефикасен натпревар и предлагаме да изиграте 4+ со квота 2.40 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.04

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*