Тикет на денот е-Спорт (29.05.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

ESEA Season 41: Advanced Division – Europe ќе биде главен турнир денеска за нас, а притоа ни носи два меча од 10. коло, иако веќе може да се забележат тимовите кои се на чекор до плејофот, а тоа се Avangar, Masonic, Skade и Apeks.

Royals – Sissi State Punks – 1 @ 1.61 во 22Bet

Royals има четири победи и четири порази по осум одиграни меча, па сè уште постојат реални шанси дека може да обезбеди место меѓу најдобрите 24 екипи на табелата.

Sissi State Punks за нијанса се полоши и имаат еден триумф помалку, па ќе имаат потешка задача од нивниот ривал за да пронајдат пат до плејофот.

Овие екипи досега не одиграле ниту еден меѓусебен дуел, но со оглед на нивната форма ќе решаваат само ситни детали, па наш предлог е 1 со коефициент 1.61 во 22Bet.

Team Impressions – Team Temp – 1 @ 1.66 во Bet365

Impression е на добар пат да се вклучи во битката за топ-8, откако по девет одиграни дуели се наоѓа на 17. позиција и има шест победи и три порази, па само една победа го дели од врвот.

Team Temp, од друга страна, нема најдобри настапи, па со три победи и четири порази се наоѓа на скромното 64. место на табелата и мала е шансата да ги гледаме во следната фаза од натпреварувањето.

Финскиот тим е во многу добра форма, кога ќе ги погледнеме настапите на сите турнири, сепак тие делуваат во моментов како да немаат доволно квалитет за изненадување против Impression. Ние предлагаме 1 со квота 1.66 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.67

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*