Неефикасноста е главна одлика на нивните меѓусебни дуели!

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 23:00 во рамките на бразилската Серија А се сретнуваат екипите на Коринтианс и Америка МГ.

Коринтианс е на 1-то место со вкупно 14 бода и учинок од 4 победи, 2 реми и 1 пораз.

Америка МГ е на 9-та позиција и досега имаат освоено вкупно 10 бода преку 3 победи, 1 реми и 3 порази.

Овие две екипи во последните осум меѓусебни дуели играат неефикасно и без многу голови, поточно на тие дуели никогаш не се постигнати повеќе од два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.72 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*