Тикет на денот (петок, 27.05.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

За разлика од тоа како сме навикнати, овој петок понудата е малку послаба  и за вас споивме два натпревари во форма на тикет на денот. Ова е нашиот предлог за денес.

Томбенсе – Баија – 2 @ 2.20 во Mozzart

Томбенсе после осум изиграни натпревари се наоѓа на последното место на табелата со шест освоени бода, а мора да нагласиме дека овој тим се уште нема победа во новата сезона. Баија од друга страна решена е експресно да се врати во друштво со најдобрите и како што стојат работите тоа најверојатно и ќе се случи бидејќи во моментов се наоѓаат на второто место на табелата со три бода помалку во однос на првопласираниот Крузеиро. Овде Баија е благ фаворит, но сметаме дека без погоголеми проблеми ќе слави на овој натпревар. Типуваме 2 со квота 2.20 во Mozzart.

Даблин – Слајго – 4+ @ 3.15 во Bet365

Дефинитивно многу повеќе очекувавме од тимот на Даблин.. Во овој момент се наоѓаат на последното место со само осум освоени бода и како што стојат работите, најверојатно следната сезона ќе го напуштат најквалитетниот ранг на ирскиот фудбал.  Во гости им доаѓа Слајго, тимот кој игра тотално непредвидливо и прикажува променливи партии во овогодинашното издание на ирскиот шампионат. Слајго е на петтото место на табелата, а треба да истакнеме дека на последните пет натпревари оствари само еден триумф, едно реми и дури три порази. Овде очекуваме отворен и ефикасен натпревар, па предлагаме да изиграте 4+ со квота 3.15 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.93

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*