Тикет на денот е-Спорт (27.05.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

И денеска имаме богата понуда од е-Спортот, затоа што се играат голем број турнири во различни видео-игри, а ние се одлучивме за WePlay Academy League Season 4, па ви нудиме два дуели.

GODSENT Academy – Spirit Academy – 1 @ 1.83 во 22Bet

Godsent одигра два меча досега на турнирот во претходните три дена, при што славеше против 00prospects, но потоа загуби од OG Academy, па во моментов е на четвртата позиција на табелата.

Spirit Academy беше декласиран во првото коло од Fnatic Rising, по што загубија и од 00prospects во тешка битка со 14-16, па затоа се на последната позиција на табелата.

Овие екипи досега немаат одиграно меѓусебен дуел и ова ќе им биде прв, но за нас Godsent ќе биде фаворит поради тоа што има подобар старт на турнирот, па наш предлог е 1 со квота 1.83 во 22Bet.

Mouz NXT – Fnatic Rising  – 1 @ 1.33 во Bet365

Овие две екипи досега не знаат за пораз во групната фаза, иако Mouz nxt одигра еден меч помалку, но сепак тие покажуваат позрела игра за разлика од нивниот денешен ривал.

Mouz ја почна групната фаза со две победи, откако буквално ги распарчи противниците со 16-5 (00 prospects) и 16-4 (Eternal Fire Academy), па затоа ќе биде фаворит во денешната пресметка.

Fnatic пред почетокот на групната фаза доби неколку искусни играчи, по што имаше старт со три триумфи по ред. И тоа две беа полесни против Spirit Academy и Eternal Fire, додека потешкотиите дојдоа со средбата со OG Academy.

Двете екипи делуваат сигурно за време на натпреварите, посебно Mouz Nxt, па затоа ние предлагаме 1 со коефициент 1.33 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.43

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*