Погодок на двете страни за дуплирање на влогот!

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:45 во рамките на алжирската Лига 1 се сретнуваат екипите на Парадоу и УСМ Алжер.

Парадоу е на 4-то место со вкупно 50 бода и учинок од 15 победи, 5 реми и 10 порази.

УСМ Алжер е на 6-то место со вкупно 48 бода кои ги имаат освоено преку 12 победи, 12 реми и 6 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели успеваат да постигнат најмалку по еден погодок на двете страни, па ако и денес биде така ќе го дуплираме влогот.

Наш предлог:

ГГ @ 2.00 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*