Тикет на денот е-Спорт (26.05.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Pinnacle Cup ни нуди два натпревари од четвртфиналето, па веруваме дека предлозите ќе ги задоволат вашите апетити и очекувања од денешниот тикет.

Bad News Eagles – Ecstatic – 1 @ 1.53 во 22Bet

Bad News Eagles е 19. место во светот и ги изненади сите на PGL Major Antwerp 2022, но сепак тимот од Косово разочара кога најмалку се очекуваше. Поразот од Imperial ги покажа сите нивни проблеми со кои се соочуваат, а очигледно лошите подготовки пред натпреварите имаат удел во тоа. Тие имаат дури четири порази на последните пет меча.

Ecstatic се наоѓа дури на 38. позиција во светот и стигнаа до плејофот на турниров со потешкотии. Меѓутоа, по кратката пауза ја пронајдоа својата игра и делуваат добро, па ако продолжат во ист ритам би можеле да го изненадат фаворитот. Тие имаат четири победи на претодните пет натпревари.

Во секој случај, ние се надеваме дека тимот од Косово ќе слави во оваа средба, иако тоа дефинитивно зависи и од моменталната атмосфера во клубот. Наш предлог е 1 со коефициент 1.53 во 22Bet.

Movistar Riders – Isurus – 1 @ 1.40 во Bet365

Movistar се наоѓа на 18 место во светот и не играа на многу места во последно време. Тие беа дел од затворените квалификации за IEM Dallas 2022, по што се преселија на Pinnacle Cup IV.

Isurus со право ќе биде аутсајдер во оваа пресметка, а една од причините е нивниот пласман (53 позиција во светот) што јасно ги покажува нивните квалитети, иако често знаат да изненадат, меѓутоа ќе биде тешко против шпанскиот тим.

За дуелот меѓу Movistar Riders и Isurus ние предлагаме 1 со квота 1.40 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.14

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*