Тикет на денот е-Спорт (25.05.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска на програмата треба да се комплетира првото коло од WePlay Academy League Season 4, кој ни се враќа со новата четврта сезона и дефинитивно нема ниту овој пат да нè разочара.

Big Academy – Astralis Talent – 1 @ 1.72 во 22Bet

Дерби уште на стартот меѓу два фантастични тима. Германците веќе почнаа со победа, додека данскиот тим сè уште не го покажа нивниот потенцијал.

Big Academy e на 100. позиција во светот, а неодамна успеа да се пласира во топ-4 на ESL Meisterschaft Spring, при што покажа одлична игра, а сега се во одлична форма и имаат пет победи по ред.

Astraslis Talent е на 61. место во светот, а неодамна го промени нивниот тренер, и тоа двапати, но не им даде резултати на момците во краток период, додека на последните пет меча запишаа четири победи.

Иако е тешко да се каже кој ќе слави во дербито, сепак германската екипа делува подисциплинирано за верме на натпреварите, па затоа наш предлог е 1 со коефициент 1.72 во 22Bet.

Furia Academy – Natus Vincere Junior – 2 @ 1.57 во Bet365

Екипи кои не може да се пофалат со завидни резултати во последните два месеци затоа што Furia славеше само на еден дуел, и тоа последен пат во март, додека украински NaVi славеше пред три недели против eSuba.

Генерално гледано и двата тима се наоѓаат во лоша форма и нијанси ќе го решаваат победникот, а кога би погледнале во минатото, може да видиме дека две победи во меѓусебните дуели има NaVi, па ние предлагаме 2 со квота 1.57 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.70

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*