Тикет на денот (среда, 25.05.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес имаме доста интересни натпревар, а за вас се потрудивме да издвоиме супер дабл и да го спаковаме во форма на тикет на денот. Ова е нашиот предлог за денес.

Викинг – Хам Кам – 1/1 @ 1.97 во Mozzart

Првиот натпревар за денешниот тикет доаѓа од норвешкиот шампионат, а силата ќе ја мерат екипите на Викинг и Хам Кам. Сигурно е дека фудбалерите на Викинг се најпријатното изненадување на оваа сезона бидејќи во моментов се наоѓаат на делба на првото место со ист број бодови како и Лилестром. Хам Кам од друга страна е на 12-та позиција, а интересно е дека овој тим доживеа само еден пораз, една победа, а останатите дуели ги запиша како реми. Овде домаќините се големи фаворити и веруваме во лесна победа за нив, па предлагаме 1/1 со квота 1.97 во Mozzart.

Атлетико Минеиро – Толима – 3+ @ 2.05 во Bet365

Минеиро во минатата сезона направи еден голем чекор и на големо изненадување успеа да ја освои титулата во Бразил и на тој начин успеаа да се пласираат во Копа Либертадорес каде што имаат и големи амбиции. Моментално се на првото место на табелата и веќе обезбедија пласман во нокаут фазата што е одлична работа. Толима е исто така на вистински пат за да обезбеди пласман во нокаут фазата бидејќи се наоѓа на 2-то место на табелата со три бода помалку во однос на денешниот противник. Ние овде очекуваме ефикасен дуел и предлагаме 3+ со квота 2.05 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.04

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*