Тикет на денот (вторник, 24.05.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес имаме нешто послаба понуда за разлика од претходните денови, но сепак се потрудивме да направиме супер комбинација за која сметаме дека ќе биде добитна. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Сантош – Банфилд – 3+  @ 2.05 во Mozzart

После подолго време за вас во дневниот тикет вметнуваме натпревар од јужно-американскиот фудбал, а овој пат станува збор за дуелот помеѓу Сантош и Банфилд. Домаќините се на вистински пат за да остварат пласман во нокаут фазата бидејќи бразилскиот клуб се наоѓа на првото место на табелата и на едно коло пред крајот имаат два бода повеќе во однос на тимот на Калера. Банфилд од друга страна не може да стигне до пласман во плеј офбидејќи оваа екипа досега оствари една победа, едно реми и дури три порази. Сантош е голем фаворит на овој дуел, но ние очекуваме и погодоци. Типуваме 3+ со квота 2.05 во Mozzart.

Ексцелзиор – Ден Хаг – 1 @ 2.10 во Bet365

Ексцелзиор во регуларниот дел од шампионатот заврши на шестото место на табелата, а општиот впечаток е дека оваа екипа можеше да се замеша во директната борба за пласман во најквалитетниот ранг од холандскиот фудбал, меѓутоа кога тоа беше најпотребно, овој тим врза неколку натпревари без победа. Ден Хаг заврши на четвртото место  и покрај тоа што имаше огромни финански проблеми. Ексцелзиор игра фантастично на домашен терен, па сметаме дека 1 е најлогичен исход за овој натпревар. Типуваме 1 со квота 2.10 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet365: 4.31

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*