Тикет на денот е-Спорт (24.05.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Нашиот тикет денеска ви нуди два меча од ESEA Advanced, каде што веќе беа одиграни неколку кола меѓу екипите, по што се создаде генерална слика за тоа кој ќе се бори за опстанок, а кој за плејоф.

Nexus – Honoris – 2 @ 2.10 во Bet365

Honoris по шест одирани натпревари на турнирот има четири порази и само две победи, па во моментов е во незавидна позиција и блиску до елиминација од лиата. Nexus, од друга страна, е за нијанса подобар и во моментов е на 55. место со три победи и исто толку порази во натпреварувањето. Овие екипи ќе го одиграат третиот меч годинава, а претходните два му припаднаа на полски Honoris, па затоа наш предлог ќе биде 2 со коефициент 2.10 во Bet365.

Velox – Entropiq – 2 @ 1.80 во 22Bet

Entropiq има две победи и два порази по четири одиграни меча, па се надева дека може да влезе во ритам и конечно да фати приклучок за врвот на табелата, додека нивниот денешен ривал Velox не импресионираше на стартот и запиша четири порази, па лошиот почеток малку го поправија со два триумфи. Entropiq го прегази Velox на нивниот претходен меѓусебен дуел со 16-4, па ние предлагаме 2 со квота 1.80 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.78

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*