Романците и денес ќе „штедат“ на голови?

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:30 во рамките на романската Лига 1 се сретнуваат екипите на Аргес и Волунтари.

Аргес е на последната позиција на плеј оф табелата и досега имаат освено 27 бода преку 1 победа, 0 реми и 8 порази.

Волунтари е на 4-то место со вкупно 32 бода и учинок од 2 победи, 2 реми и 5 порази.

Овие две екипи кога ќе се сретнат меѓусебе головите не се присутни, поточно на последните седум меѓусебни натпревари  гол успева да постигне само едниот тим, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

НГ @ 1.65 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*