Тикет на денот е-Спорт (19.05.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Почнува Champions Stage на турнирот PGL Major Antwerp кој го следевме во претходните денови, па денеска се играат првите два четвртфинални дуели, по што ќе дознаеме два тима кои ќе стигнат чекор поблиску до титулата.

Ninjas in pyjamas – Faze clan – 2 @ 1.40 во Bet365

Овие тимови ќе се сретнат во првото четвртфинале на турнирот, но шведскиот тим не може да биде среќен со ждрепката затоа што добија еден од најдобрите тимови во светот во моментов.

NiP се седми тим во светот и стигнаа до нокаут-фазата, но најголем проблем им е тоа што никогаш не го остваруваат нивниот план до крај, односно им се распаѓа играта на одредени моменти и тоа знаат да го искористат ривалите.

Faze е најдобар тим на светската ранг-листа, па загуби само од Ence, додека останатите ривали без проблеми ги совлада на патот кон четвртфиналето, а нивните амбиции се високи и сакаат да го освојат трофејот.

Со оглед на ритамот на игра на Faze во последно време, тие ќе бидат наш фаворит, па затоа предлагаме 2 со 1.40 во Bet365.

Team Spirit – Furia Esports – 1 @ 2.00 во 22Bet

Второто четвртфинале на турнирот ќе се одржи меѓу Team Spirit и Furia, а тоа ќе биде тешка пресметка од која само еден тим ќе излезе како победник, а во моментов како таков делува рускиот тим.

Spirit славеше пред неколку дена против бразилската екипа со 16-12, а тоа е нивна единствена меѓусебна битка во последните три години, додека рускиот тим има и пет победи по ред во сите натпреварувања, па затоа повторно очекуваме нивно славје.

Победникот од оваа пресметка ќе вкрсти со подобриот од мечот меѓу NiP и Faze, а наш предлог е 1 со коефициент 2.00 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.80

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*