Тикет на денот (четврток, 19.05.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Пред нас е уште еден ден со послаба понуда, но секако подобра за разлика од претходните два дена. Ова е нашиот предлог тикет.

Челзи – Лестер – ГГ3+ @ 2.11 во Mozzart

Од заостанатиот натпревар од 27-то коло на Премиер лига ништо не зависи освен впечатокот кој овие два тима ќе го остават на крајот на сезоната. Челзи го започна првенството  со амбиции да освои титула и така изгледаше во првата третина на шампионатот, но овој тим претрпе доста проблеми. Лестер изигра уште една слаба сезона, поточно послаба под претходната. Сега се на 9-то место, а во двата претходни натпреваи запишаа два триумфи. Овде искрено очекуваме релаксиран натпревар и голови, па затоа типуваме ГГ3+ со квота 2.11 во Mozzart.

Лозана – Сион – 2 @ 2.10 во Bet365

Бидејќи во минатиот викенд немаше редовно коло поради финалето на купот, комплетното коло се игра денес. Во прашање е претпоследната рунда, а поголемите диели се решени и нов шампион е Цирих, а како освојувач на купот во Лига Европа ќе биде Лугано. Што се однесува до овој натпревар, домаќините веќе ја чекираа картата за понизок ранг, додека домаќините се уште имаат шанси за да обезбедат опстанок и тоа во најмала рака преку баражот. На Сион бодовите им се преку потребни, па предлагаме да изиграте 2 со квота 2.10 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.43

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*