Тикет на денот (понеделник, 16.05.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Пред нас е понеделник, но овој пат имаме супер понуда особено ако направиме споредба со наредните неколку дена. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Силкеборг – Митиланд – Т12+ @ 2.17 во Mozzart

Со победата над Рандерс, тимот на Копенхаген успеа да стане и математички шампион, па практично таа приказна е завршена. Митиланд ќе се задоволи со вторто место што воопшто не е за потценување со оглед на големата конкуренција во данската Супер лига. Силкеборг од друга страна се уште се бори за пласман во Европа, а сега им оди добро и веруваме дека ќе ја исполнат таа цел. Ние на овој натпревар решивме да го избегнеме конечниот исход и типуваме Т12+ со квота 2.17 во Mozzart.

Алесунд – Молде – 2&2+ @ 2.50 во Bet365

Дефинитивно оваа сезона не оечкува возбудливо првенство во Норвешка и добро е тоа што ќе се игра за време на целото лето. Во водство е Викинг од кој има 16 бода од седум натпревар, а веднаш после нив е Лилстром со два бода помалку. Молде е на третото место со 10 бода собрани од шест натпревар, но веќе запиша два порази. Алесунд се врати во елитата после една сезона во втората лига, а пред тоа поминаа само една во прва. Ние овде очекуваме Молде да доминира и предлагаме да изиграте 2&2+ со квота 2.50 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ НАТПРЕВАР ВО Bet365: 5.43

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*