Тикет на денот е-Спорт (16.05.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Продолжуваме во ист ритам како и претходните денови, два меча од PGL Antwerp Legends Stage 2022, со тоа што овој дел од турнирот трае до 17 мај, кога се играат последните дуели за да се одредат тимовите кои ќе играат во Champions Stage.

Ninjas in Pyjamas – Furia – 2 @ 1.80 во Bet365

Еден од овие тимови денеска ќе обезбеди место во следната фаза, додека поразениот ќе добие нова шанса во „мајсторката“, односно петтиот меч од Legends Stage.

NiP се осми тим во светот и имаа добар старт на турнирот со две победи, меѓутоа во третото коло не беа доволно добри за NaVi и загубија со 1-2. Целата игра на NiP се движи околу еден човек и тоа е проблем, кој го прави тимот нестабилен.

Furia се наоѓа на седмото место на ранг-листата со тоа што тргнаа со пораз во воведното коло од Team Spirit (12-16), сепак бразилската екипа набрзо ја пронајде вистинската формула, па без многу драма ги среди Team Liquid и Big.

Со оглед на тоа дека Furia доминираше и во претходните три меѓусебни средби со NiP, наш предлог е 2 со коефициент 1.80 во Bet365.

Ence – Heroic – 1 @ 1.66 во 22Bet

Ence ќе се соочи со Heroic за да избори место во Champions Stage, а досега без некоја посебна тактика и одлично пукање се избори за две победи, додека Heroic нема многу самодоверба, а тоа го покажа на претодните средби.

Ence е трет тим во светот и блиску до место во завршницата на турнирот, а сè почна добро со победа над FaZe од 16-8, но потоа Copenhagen Flames ги спушти на земја, па во третото коло му се „истурија“ на Outsiders.

Heroic е петти во светот, но освен добрата победа против Team Liquid, не видовме ништо посебно од нив. Тие загубија со 12-16 од Team Spirit, по што славеа против G2, меѓутоа многу потешко од очекуваното.

Претходниот меѓусебен дуел му припадна на Ence кој славеше со 2-1 на Blast Premium European Showdown 2022, па наш предлог за денешната пресметка е 1 со квота 1.66 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.98

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*