Традицијата „вели“ дека гостите нема да бидат поразени!

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:30 во рамките на шпанската Ла Лига се сретнуваат екипите на Леванте и Алавес.

Алавес е на 19-то место со вкупно 31 бод и учинок од 8 победи, 7 реми и 21 пораз.

Леванте се наоѓа на 20-та позиција со вкупно 29 бода и учинок од 6 победи, 11 реми и 19 порази.

Овие две екипи во последните седум меѓусебни натпревари имаат интересен податок, а тоа е дека тимот на Алавес нема пораз на тие дуели, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

Х2 @ 2.07 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*